109/2003 Z.z.
[zrušené nepriamo č. 56/2012 Z.z.]
VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
z 18. marca 2003,
ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky č. 311/1996 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave
Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky podľa § 28 ods. 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave v znení zákona č. 506/2002 Z.z. ustanovuje:
Čl. I
Vyhláška Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky č. 311/1996 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave sa mení a dopĺňa takto:
1. V § 2 sa slová úrad, ktorý ju zriadil, nahrádzajú slovami krajský úrad, 1v ktorého územnom obvode je skúšobná komisia zriadená, .
Poznámka pod čiarou k odkazu 1 znie:
1 § 29 ods. 2 písm. c) zákona.”.
2. Text pod označením § 3 znie: (k § 3 ods. 1 a 2 zákona)”.
3. V § 3 ods. 1 sa za slovo spôsobilá” dopĺňajú slová hodnotiť písomnú skúšku, rozhodovať o potrebe vykonať ústnu skúšku, .
4. V § 3 ods. 4 písmeno d) znie:
d) údaje o preukazovaní odbornej spôsobilosti skúškou, najmä mená a priezviská členov skúšobnej komisie zúčastnených na písomnej skúške, znenie otázok písomnej skúšky, hodnotenie písomnej skúšky, záver o tom, či sa má vykonať ústna skúška a hodnotenie ústnej skúšky, ak sa uskutočnila, .
5. Text pod označením § 4 znie: (k § 3 ods. 2 zákona)”.
6. V § 4 sa vypúšťajú odseky 1 a 5. Doterajšie odseky 2 až 4 a 6 sa označujú ako odseky 1 až 4.
7. Text pod označením § 5 znie: (k § 3 ods. 1 zákona)”.
8. V § 5 odseky 3 až 8 znejú:
(3) Skúška sa skladá z písomnej skúšky, ktorú možno doplniť ústnou skúškou. Písomná skúška, ak ide o osobnú a nákladnú cestnú dopravu okrem taxislužby, trvá najviac dve hodiny. Ak ide o taxislužbu, písomná skúška trvá najviac jednu hodinu. Ústna skúška sa nemusí konať, ak uchádzač v písomnej skúške dosiahol v súčte bodov získaných podľa odsekov 5 a 6 najmenej 60 bodov.
(4)
Písomnú skúšku tvorí
a) test zameraný na preukázanie základných teoretických vedomostí potrebných na výkon činnosti dopravcu v cestnej doprave a
b) riešenie konkrétnej praktickej situácie, ktorú musí dopravca v cestnej doprave vedieť vyriešiť (ďalej len prípadová štúdia”).
(5) Test obsahuje otázky s možnosťou výberu zo štyroch odpovedí, z ktorých len jedna je správna. Otázky musia mať vzťah k druhu cestnej dopravy, v ktorom uchádzač preukazuje odbornú spôsobilosť. Za písomný test možno získať najviac 45 bodov.
(6) Ak ide o skúšku na preukázanie odbornej spôsobilosti na výkon dopravcu v taxislužbe, vo vnútroštátnej cestnej osobnej doprave a v nákladnej doprave, súčasťou písomnej skúšky je jedna prípadová štúdia týkajúca sa tohto druhu dopravy. Ak ide o skúšku na preukázanie odbornej spôsobilosti v ostatných druhoch…